Hydrożel hydrogel agrożel do roślin kwiatów 2kg

Nr katalogowy: HZ2Producent: Sulin
Cena katalogowa: 96,00 zł
Cena: 42,00 zł/op.
-+
Dostępność: w magazynieWysyłka: 3 dniKoszt wysyłki: 12,00 zł
Zamówienie telefoniczne: 668 252 895

HYDROŻEL - ABSORBENT

USIECIOWANY POLIMER AKRYLOWY

SPRAWDZONY PRODUKT RENOMOWANEJ FIRMY

Hydrożele (zwane też często agrożelami) są to tzw. superabsorbenty - wielocząsteczkowe, usieciowane, nierozpuszczalne polimery, charakteryzujące się zdolnością pochłaniania wody, sorpcją kationów oraz wpływające na poprawę fizycznych właściwości gleby. Sprzedawane są zazwyczaj w postaci proszku lub granulatu, który należy wymieszać z glebą. Jest to żel, w którym fazą rozproszoną jest woda. Jako fazę formującą (substancję żelującą) stosuje się rozmaite polimery. Po wymieszaniu z ziemią ogrodową hydrożel potrafi zatrzymać bardzo duże ilości wody z opadów lub nawadniania, a następnie powolnie oddawać wodę do dyspozycji korzeni roślin.

Zastosowanie
Hydrożele syntetyczne są stosowane w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie m.in. jako dodatek do ziemi ogrodowej ułatwiający zatrzymywanie wilgoci. Dzięki zastosowaniu hydrożelu, rośliny możemy podlewać znacznie rzadziej a i tak będą mieć lepszy, stały dostęp do wilgoci. Przekłada się to na poprawę ich wzrostu i plonowania. Hydrożel stosuje się również do zabezpieczania systemu korzeniowego sadzonek przed utratą wilgoci podczas transportu. Często hydrożele są wykorzystywane w uprawie materiału szkółkarskiego. Hydroabsorbent jako substancja magazynująca wodę pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem roślin i zwiększa przeżywalność nasadzonych.

Zalety stosowania
Stosowanie hydrożeli pozwala zmniejszyć częstotliwość podlewania ogrodu, a także zapewnia w miarę stały dostęp wilgoci dla korzeni roślin. Eliminujemy tym samym narażenie roślin na tzw. stres wodny. Odpowiednio stosowane hydrożele skutecznie zapobiegają więdnięciu i usychaniu roślin nawet podczas długotrwałych okresów suszy. Efektem jest zdrowszy wygląd roślin, bujny wzrost i piękne kwitnienie.
Superabsorbenty stosowane w ogrodnictwie rolnictwie w ciągu kilku lak ulegają w glebie biodegradacji. Ich stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne i nie powoduje trwałych zmian w środowisku naturalnym.

Dawkowanie
Hydrożel może zostać zaaplikowany w formie suchej bezpośrednio do podłoża lub w formie mokrej, kiedy zwiąże już ze sobą wodę – należy wtedy w powstałym żelu zanurzyć korzenie rośliny. W przypadku stosowania hydrożelu doglebowo zaleca się dawkę 1 kg na 1 m3 gleby. W przypadku rozsiania na polu lub zastosowania pod trawnik zaleca się dawkowanie 1 kg na 10 m2 powierzchni. W przypadku roślin doniczkowych zaleca się stosować ok. 1 grama hydrożelu na 1 litr gleby.

Właściwości:

 • Poprawa wilgotności korzeni

 • Obniżenie „stresu wodnego”

 • Zmniejszenie nasilenia chorób

 • Stymulowanie rozwoju procesów mikoryzowych

 • Ograniczanie rozwoju groźnych patogenów grzybowych

 • Zmniejszenie ilości cykli nawodnień w szkółkach

 • Zmniejszenie strat podczas transportu

OPISCECHY
 • Ilość: 1 szt.
 • Waga: 2 kg
 • Kolor: biały
 • Skład: polimer
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnej opinii. Dodaj swoją.

Oceń produkt


Wszystkie produkty oferowane przez sklep OgrodMacieja.pl posiadają pełną gwarancję producenta, zapewnia on tym samym, że jego wyroby są wolne od błędów materiałowych, produkcyjnych i konstrukcyjnych. Gwarancja obejmuje wyłącznie usterki obecne w produkcie, a nie powstałe w trakcie użytkowania. Każdy producent indywidualnie określa czas oraz zasady trwania okresu ochronnego, dlatego warto zapoznać się z nimi przed zakupem towaru.

Roszczenia z tytułu gwarancji producenta mogą Państwo składać za pośrednictwem sklepu Ogród Macieja na adres: sklep@ogrodmacieja.pl

Wszelkie wady zakupionego produktu mogą Państwo również zgłaszać bezpośrednio do producenta.

W przypadku braku karty gwarancyjnej, według polskiego prawa podstawą gwarancji jest dowód zakupu, czyli faktura VAT. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości czy pytania dotyczące gwarancji na dany produkt, nasi konsultanci pozostają do Państwa dyspozycji.