Agrowłóknina ściółkująca
Agrowłóknina przydaje się bardzo często do ściółkowania w ogrodzie. Chroni rośliny np. przed zachwaszczeniem.
Jak zadbać o tuje
Tuje, również zwane żywotnikami są idealnymi roślinami na żywopłoty. Rosną dość szybko i tym sposobem dość szybko stworzą pięknie wyglądający rząd ozdabiający nasz ogród.
Agrowłóknina na kopiec
Najczęstszym zastosowaniem agrowłókniny czarnej jest rolnictwo. Jest ona świetnym rozwiązaniem w przypadku kopców warzywnych.
Pomysł na folie ogrodowe
Uprawa warzyw pod foliami czy tunelami foliowymi sprawia, że możemy przyspieszyć czas zbiorów, ale również uzyskać obfitszy i bardziej jakościowy plon. Warzywa pod tego typu ochroną chronione są przed złymi warunkami atmosferycznymi.
Jaka agrowłóknina jest najlepsza?
Agrowłóknina jest idealna do ściółkowania gleby, ochrony przed wszelkiego rodzaju szkodnikami oraz poprawia warunki życia roślin. Pewnie dlatego jest tak często wykorzystywana w ogrodach. Odpowiednie dobranie jej do naszych potrzeb może wydawać się nieco trudne. Chcąc dobrze zadbać o nasz ogród należy zapoznać się z rodzajami i parametrami materiałów.
Geowłóknina na chwasty
Geowłóknina to tkanina wykonana z włókiem poliestrowych oraz polipropylenowych. Zazwyczaj łączona poprzez przeszywanie lub zgrzewanie.
Czy warto stosować kratki podjazdowe?
Kratki podjazdowe w ogrodzie to przydatny element i sposób na utwardzenie powierzchni w ogrodzie. W zależności od naszych upodobań można wypełniać je trawą lub kamieniami czy żwirem. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?
Osłony trzcinowe
Osłony trzcinowe to tani produkt, który ma w sobie wiele przydatnych zastosowań. Sprawdzi się oczywiście również na balkonie czy tarasie. Każdy kto posiada ogród lub mieszkanie z balkonem powinien pomyśleć o jego zakupie.
Obrzeże trawnikowe
W pięknym, zadbanym ogrodzie wszystko powinno mieć odpowiednie miejsce i być starannie oddzielone od siebie. Poprzez odpowiednią organizację możemy mieć zjawiskową kompozycję ogrodową. Całą sprawę bardzo ułatwiają obrzeża ogrodowe. Sprawdzają się one świetnie w ogrodach koło naszego domu.
Domowa szklarnia na balkonie
Wielu z nas marzy o pięknym, dużym ogrodzie, szklarni pełnej kwiatów lub warzyw. Ale co, jeśli mieszkamy w bloku lub kamienicy i nie możemy pozwolić sobie na dużą szklarnię? Wystarczy odpowiednio zaaranżować swój balkon i stworzyć na nim własną mini szklarnię.