Obrzeże trawnikowe
W pięknym, zadbanym ogrodzie wszystko powinno mieć odpowiednie miejsce i być starannie oddzielone od siebie. Poprzez odpowiednią organizację możemy mieć zjawiskową kompozycję ogrodową. Całą sprawę bardzo ułatwiają obrzeża ogrodowe. Sprawdzają się one świetnie w ogrodach koło naszego domu.
Domowa szklarnia na balkonie
Wielu z nas marzy o pięknym, dużym ogrodzie, szklarni pełnej kwiatów lub warzyw. Ale co, jeśli mieszkamy w bloku lub kamienicy i nie możemy pozwolić sobie na dużą szklarnię? Wystarczy odpowiednio zaaranżować swój balkon i stworzyć na nim własną mini szklarnię.
Czy jesienią trzeba podlewać ogród?
Każdy wie jak ważne jest prawidłowe nawadnianie ogrodu dla wzrostu naszych kwiatów, warzyw i owoców. Szczególnie ważne jest to latem, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura i chcemy zapobiec przesuszeniu. Ale co w okresie jesiennym. Podlewać czy nie podlewać?
Obrzeża i palisady ogrodowe
Każdy z nas chciałby mieć piękny i duży ogród ze ścieżkami pełnymi kwiatów. Wielu z nas nie wie jednak jak się za to zabrać twierdząc, że wymaga to architektonicznych umiejętności. Zapewniamy, że nie jest to wymóg konieczny! W świetnym zagospodarowaniu przestrzeni w ogrodzie sprawdzą się obrzeża oraz palisady ogrodowe.
Skuteczna walka z chwastami
Chyba największą zmorą każdego ogrodnika są chwasty w ogrodzie. Rosną one pojedynczo, ale mogą też występować w całych skupiskach. Walka z nimi nie jest prosta bo potrafią w bardzo szybkim tempie zająć nasz ogród, ale jeśli podejmiemy z nimi walkę to możemy cieszyć się pięknym ogrodem bez chwastów.
Jak chronić drzewa przed zwierzętami w zimie?
W okresie zimowym drzewa wystawione są na duże ryzyko uszkodzeń mrozowych. Jednak nie jest to jedyne czyhające na nie niebezpieczeństwo.
Co robić, aby nasz trawnik zawsze wyglądał pięknie?
Ci z nas, którzy posiadają ogród zapewne marzą o nienagannie zadbanym trawniku. W końcu jest to jego podstawowy element i stanowi tło dla pozostałych roślin.
Plandeki na wymiar pvc
Plandeki są idealnym materiałem okryciowym dla maszyn, zbiorów rolniczych, altan czy pomieszczeń w celu zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami otoczenia. Dzięki uniwersalnym właściwościom materiał jest powszechnie wykorzystywany jako plandeki ochronne zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Plandeki są wodoodporne chronią także przed mrozem, śniegiem i wiatrem.
Plandeki okryciowe pvc
Plandeki to specjalne elementy okryciowe, które służą zabezpieczeniu rzeczy i sprzętów o różnych gabarytach przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych: deszczu, wiatru, śniegu, słońca, niskich czy wysokich temperatur.
Agrowłóknina ściółkująca
Agrowłóknina przydaje się bardzo często do ściółkowania w ogrodzie. Chroni rośliny np. przed zachwaszczeniem.