Jak zadbać o ogród jesienią?
Każdy ogrodnik dobrze wie, że jesień to bardzo ważna pora roku. W tym okresie niezmiernie istotnym jest, aby odpowiednio zabezpieczyć ogród oraz upewnić się, że przetrwa on nienaruszony do przyszłego roku.
Co robić, aby nasz trawnik zawsze wyglądał pięknie?
Ci z nas, którzy posiadają ogród zapewne marzą o nienagannie zadbanym trawniku. W końcu jest to jego podstawowy element i stanowi tło dla pozostałych roślin.
Agrowłóknina ściółkująca
Agrowłóknina przydaje się bardzo często do ściółkowania w ogrodzie. Chroni rośliny np. przed zachwaszczeniem.
Jak zadbać o tuje
Tuje, również zwane żywotnikami są idealnymi roślinami na żywopłoty. Rosną dość szybko i tym sposobem dość szybko stworzą pięknie wyglądający rząd ozdabiający nasz ogród.
Agrowłóknina na kopiec
Najczęstszym zastosowaniem agrowłókniny czarnej jest rolnictwo. Jest ona świetnym rozwiązaniem w przypadku kopców warzywnych.
Pomysł na folie ogrodowe
Uprawa warzyw pod foliami czy tunelami foliowymi sprawia, że możemy przyspieszyć czas zbiorów, ale również uzyskać obfitszy i bardziej jakościowy plon. Warzywa pod tego typu ochroną chronione są przed złymi warunkami atmosferycznymi.
Jaka agrowłóknina jest najlepsza?
Agrowłóknina jest idealna do ściółkowania gleby, ochrony przed wszelkiego rodzaju szkodnikami oraz poprawia warunki życia roślin. Pewnie dlatego jest tak często wykorzystywana w ogrodach. Odpowiednie dobranie jej do naszych potrzeb może wydawać się nieco trudne. Chcąc dobrze zadbać o nasz ogród należy zapoznać się z rodzajami i parametrami materiałów.
Geowłóknina na chwasty
Geowłóknina to tkanina wykonana z włókiem poliestrowych oraz polipropylenowych. Zazwyczaj łączona poprzez przeszywanie lub zgrzewanie.
Czy warto stosować kratki podjazdowe?
Kratki podjazdowe w ogrodzie to przydatny element i sposób na utwardzenie powierzchni w ogrodzie. W zależności od naszych upodobań można wypełniać je trawą lub kamieniami czy żwirem. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?
Osłony trzcinowe
Osłony trzcinowe to tani produkt, który ma w sobie wiele przydatnych zastosowań. Sprawdzi się oczywiście również na balkonie czy tarasie. Każdy kto posiada ogród lub mieszkanie z balkonem powinien pomyśleć o jego zakupie.