Osłony trzcinowe

Osłony trzcinowe

Osłony trzcinowe to tani produkt, który ma w sobie wiele przydatnych zastosowań. Sprawdzi się oczywiście również na balkonie czy tarasie. Każdy kto posiada ogród lub mieszkanie z balkonem powinien pomyśleć o jego zakupie.


Osłona trzcinowa to łodygi trzciny złączone niewielkimi drutami w kilkumetrową matę. Blisko ułożone przy sobie pędy, tworzą całość. Można ją kupić w formie rulonu, który należy jedynie rozwinąć. Osłony te najczęściej sprzedawane są w kilku rozmiarach – od 150 do nawet 200 cm wysokości.

Maty te świetnie sprawdzają się do zapewnienia sobie prywatności. Przymocowując ją do siatki ogrodzeniowej będziemy mniej widoczni dla okolicznych posesji. Ochronią nas także przed silnym wiatrem oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Jeśli chodzi o walory estetyczne będą idealnym tłem dla wszystkich roślin w ogrodzie.

Korzystając z tego rodzaju osłony mamy możliwość w bardzo łatwy sposób zamaskować wszystkie nieestetyczne miejsca takie jak: kompostownik czy mniej zadbane tereny.

Zimą osłony trzcinowe mogą posłużyć jako materiał ochronny. Świetnie sprawdzą się do zakrycia miejsc wrażliwych na niskie temperatury.

Na balkonie oraz tarasie matę przymocujemy do barierek i balustrady. Tak samo jak w przypadku ogrodu, zapewni nam ona prywatność oraz intymność. Pozwoli zadbać o czystość i zmniejszyć dopływ wiatru. W tym wypadku bardziej sprawdzą się osłony niskie.